Rzeszów

Preambuła statutu ZLP

Związek Literatów Polskich jest zawodową organizacją pisarzy. Jego członkowie, w swojej twórczości i działalności, nawiązują do humanitarnych tradycji myśli ogólnoludzkiej, które w kulturze polskiej zawsze były zespolone z troską o dobro kraju i narodu. Kontynuacja tych tradycji oraz wszechstronny rozwój współczesnej literatury polskiej stanowią przedmiot starań i pracy wszystkich członków i władz Związku Literatów Polskich.

Związek Literatów Polskich

Wydarzenia kulturalne 2017

Byli wśród nas

Oddział Związku Literatów Polskich w Rzeszowie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zapraszają na Wieczór literacki z cyklu „Byli wśród nas” Jerzy Pleśniarowicz — człowiek i twórca.

Impreza odbędzie się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 7, dnia 30 stycznia 2017 r. o godz. 18.00. Karta wstępu — 5 zł. Odbiór w kasie Teatru.

Słowa bielsze niż śnieg

Spotkanie Barbary Mazurkiewicz z seniorami w lubaczowskim Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 31 odbędzie się dnia 23 stycznia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 16.00. W programie konkurs czytania wierszy poetki przez seniorów (zwycięzca zostanie uhonorowany przez autorkę tomem wierszy, pamiątkowym kubkiem i dyplomem) oraz organizacja Grup Projektu „Mamy radę, damy radę” w dokarmianiu ptaków na terenie miasta i okolicy.

Związek Literatów Polskich